Začínate s podnikaním? Tieto 3 veci vám pomôžu naštartovať biznis.

Začínate s podnikaním nielen na internete? Tieto 3 veci vám pomôžu naštartovať biznis.

V začiatkoch podnikania každý podnikateľ bojuje s tým, že ho pozná málo ľudí – potenciálnych zákazníkov. Ak ste neznámy podnikateľ musíte vynaložiť viac úsilia ako vaša konkurencia, ktorá je už na trhu dlhšie, aby sa o vás ľudia dozvedeli a objednali si váš produkt. Čo by ste mali robiť, aby ste urýchlili celý proces získavania nových zákazníkov?

Samozrejmosťou je, že musíte ponúkať čo najlepšie služby a produkty, aby zákazníci od vás odchádzali natoľko spokojní, že budú šíriť o vás dobré meno svojim blízkym. Tento článok, ale nie je o tom.

V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na 3 veci, ktoré robili v začiatkoch svojho podnikania aj iní podnikatelia a vďaka ktorým sa im podarilo naštartovať svoj biznis, vybudovať dobré meno a získať významné postavenie medzi konkurenciou.

Spájajte svoju tvár so svojou firmou

Podnikatelia, ktorí vo svojich začiatkoch spájali svoju tvár so svojou firmou rýchlejšie prerazili a ľudia si ich zapamätali. Zákazníci si skôr vytvoria dôveru s človekom, ktorý stojí za firmou, ako s neznámou značkou, ktorá sa skrýva za logom.

Preto už vo svojich začiatkoch podnikania sa nebojte spájať svoju tvár so všetkým okolo firmy. Dbajte aj na to, aby ste mali dostupné kontaktné údaje – ako telefón, email, názov firmy prípadne kontaktnej osoby. Čím viac kontaktných údajov poskytnete, tým dôveryhodnejšie pôsobíte.

Odpovedajte svojim zákazníkom v čo najkratšom čase

Zákazníci milujú, ak im firmy odpovedajú hneď. Váš rýchly reakčný čas môže znamenať aj konkurenčnú výhodu. U nás v Magnetice sa snažíme reagovať na elektronické správy čo najskôr. Reakčný čas máme do 24 hodín, s výnimkou víkendu, kedy všetci vo firme oddychujeme. Výsledkom je, že pri uzatváraní nových obchodov je práve tento faktor “rýchla reakcia” jedným z kľúčových. Naši zákazníci ho uvádzajú ako jeden z hlavných dôvodov, prečo si vybrali nás a nie konkurenciu.

Je dôležité, aby vaši potenciálni zákazníci vedeli nájsť na vás kontakt, na ktorom vás zastihnú a nájdu odpovede na svoje otázky. O tom, aké je dôležité, aby vaše kontakty boli viditeľné, si prečítate v našom článku:


Ukazujte sa tam, kde sú vaši zákazníci

Zlaté pravidlo každého marketingu je ukazovať čo robíte, ako to robíte, prečo to robíte (vaše podnikanie) a ideálne na miestach, kde sa zdržiavajú vaši zákazníci.

Mnohí dnes na to využívajú populárne sociálne siete, ale to nie je jediné miesto. Pokojne to môžu byť billboardy, či reklamné plochy vo vašom meste. Avšak jedinečnosť internetu spočíva v rýchlosti doručenia informácií a ich dostupnosťou odkiaľkoľvek na svete.

Prerazte vďaka internetu 

Ak budete pravidelne robiť veci, ktoré sme opísali vyššie – spájať svoju tvár s firmou, rýchlo odpovedať svojim zákazníkom, ukazovať svoju prácu – naštartujete svoj biznis a získate si srdcia svojich zákazníkov.

Nezabudnite pri tom využiť aj internet (aj keď ste len miestna firma). Je to naozaj múdre rozhodnutie, pretože až 81,6 % populácie Slovenska, čo predstavuje 4 446 926 užívateľov používa internet. Dokonca Slováci vo veku 35 – 54 rokov využívajú internet viac ako je priemer Európskej únie.

až 81,6 % populácie Slovenska, čo predstavuje 4 446 926 užívateľov používa internet.

Zaujímavé čísla nájdeme aj v štatistike, ktorá mapuje to, na čo konkrétne Slováci používajú internet.

na čo konkrétne Slováci používajú internet.

Ako vidíte na obrázku až v 80% prípadov Slováci využívajú internet na vyhľadávanie informácií o tovaroch a službách. Čiže, ak nebude na internete zmienka o vašej firme, pravdepodobne oveľa ťažšie získate svojich nových zákazníkov. Lenže, kde ako podnikateľ pôsobiť na internete? Určite v začiatkoch podnikania nemôžete byť všade. Stačí, ak si vytvoríte firemné profily a web vizitky tam, kde to naozaj funguje a z neznámeho podnikateľa sa môžete stať známym pomerne rýchlo.

Pre začínajúcich podnikateľov sme vytvorili aj veľmi zaujímavý balíček služieb. Ak vás zaujíma, ako využiť internet na podporu predaja  v začiatkoch podnikania, určite navštívte našu stránku zameranú na nových podnikateľov.


Keďže máme viac ako 16-ročné skúsenosti s propagáciou na internete, presne vieme, ktoré web vizitky a profily si na internete založiť, aké slová a grafiku použiť, aby sa ľudia o vás dozvedeli.

Chcem dostávať informácie na e-mail

Chcete byť informovaný o nových článkoch medzi prvými? Zaregistrujte sa a všetko podstatné nájdete v svojej emailovej schránke.

Pomáhala pri tvorbe stratégie a koncepcie webových stránok pre desiatky slovenských firiem a v tejto činnosti pokračuje aj naďalej. Propaguje myšlienku magnetického copywritingu, ktorý považuje za základ budovania príťažlivých webov a získavania zákazníkov. Silu dobre zvolených slov a viet veľmi dobre spoznala počas štúdia na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia nastúpila do firmy, ktorej spoluvlastníkom je jej brat. Spočiatku zastávala administratívne práce. Avšak postupným vzdelávaním a aktívnym zúčastňovaním sa na projektoch jej pracovná pozícia sa zmenila. Dnes sa naplno venuje online marketingu a predovšetkým tvoreniu obsahu. V roku 2015 jej vydavateľstvo Eugenika vydalo knihu „Čo vám úspešní ľudia zabudli povedať“. Na blogu píše o stratégiach, ktoré na internete prinášajú úspech a nezabúda vás podporovať aj cennými informáciami z oblasti práva, ktoré sa vám na internete určite zídu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů