Tím Magnetica

Magnetica predstavuje ľudí, ktorí sú nadšení pre web. A rovnako sa spája s tými, ktorí jej pomáhajú dosiahnuť pre jej klientov úspech na internete. Ich práca je často doplnková, ale taktiež veľmi dôležitá. Predstavujeme vám náš hlavný tím.

Magnetica - magnetica.sk
Director Peter Švec - magnetica.sk

Peter Švec

Managing director, Strategy director, Art director, Online marketing

Venuje sa prevažne dizajnu, tvorbe stratégií a marketingu, ale taktiež obchodu a poskytuje nadštandardný servis našim klientom. Dokáže sa na veci pozerať komplexne a pri dizajne hlása cestu minimalizmu: “Dizajn je dobrý vtedy, ak už nie je čo odobrať”.

Okrem výtvarného umenia a spevu, ktorému sa venuje takmer celý život, sa venoval aj ďalším “mimoškolským” aktivitám. Na strednej škole založil školské rádio a časopis. Študentskému rádiu, spevu a hlavne dizajnu sa venoval aj na vysokej škole. Pracoval v niekoľkých reklamných agentúrach a dva roky pracoval aj v slovenskom rozhlase ako externý redaktor publicistiky. Podieľal sa aj na tvorbe mnohých dokumentárnych filmov a hudobných videoklipov.

Je spolumajiteľom a spoluzakladateľom internetovej agentúry Magnetica. Pôvodne sa v nej venoval hlavne designu. Keďže všetko nové a neznáme vníma ako výzvu, je prirodzené, že sa začal venovať aj marketingu a hlavne tvorbe stratégií. Zastáva názor, že najväčší kapitál firmy sú ľudia. Nedá dopustiť na tímovú prácu a uvedomuje si, že sila tímu závisí od kvality jeho najslabšieho člena.

Vo svojich blogoch píše o svojich zážitkoch a skúsenostiach pri práci s klientmi, o dizajne, ale aj o absencii (nielen) sedliackeho rozumu pri tvorbe webu, marketingových materiálov či stratégií.

Online marketing Veronika Švecová - magnetica.sk

Veronika Švecová

Online marketing, Copywriter, Social media

Pomáhala pri tvorbe stratégie a koncepcie webových stránok pre desiatky slovenských firiem a v tejto činnosti pokračuje aj naďalej. Propaguje myšlienku magnetického copywritingu, ktorý považuje za základ budovania príťažlivých webov a získavania zákazníkov.

Silu dobre zvolených slov a viet veľmi dobre spoznala počas štúdia na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia nastúpila do firmy, ktorej spoluvlastníkom je jej brat. Spočiatku zastávala administratívne práce. Avšak postupným vzdelávaním a aktívnym zúčastňovaním sa na projektoch sa jej pracovná pozícia zmenila.

Dnes sa naplno venuje online marketingu a predovšetkým tvoreniu obsahu. V roku 2015 jej vydavateľstvo Eugenika vydalo knihu „Čo vám úspešní ľudia zabudli povedať“.

Na blogu píše o stratégiách, ktoré na internete prinášajú úspech a nezabúda vás podporovať aj cennými informáciami z oblasti práva, ktoré sa vám na internete určite zídu.

Junior Front End Developer Marek Kozela - magnetica.sk

Marek Kozela

Senior Front End Developer, Online marketing assistant

Aktívne sa venuje získavaniu údajov z webstránok pomocou rozšírenej online aplikácie Google Analytics, ktorá umožňuje sledovať, porovnávať a analyzovať detailné informácie o aktivite a správaní užívateľov na webových stránkach alebo eshopoch. K tomu mu dopomohlo samoštúdium, ktoré nakoniec viedlo k získaniu certifikácie v službe Google Analytics.

Kvalitné stránky musia mať aj kvalitné SEO, čiže aj táto oblasť patrí k jeho hlavným aktivitám. Na stránkach chce zvýšiť návštevnosť a pozitívne ju ovplyvniť, aby vykonala určitý úkon, akým môže byť napríklad kúpa produktu.

Zároveň si uvedomuje, že web nie je len to, čo vidí užívateľ na stránke, ale aj to, čo sa skrýva v jeho útrobách. Aj preto väčšinu svojho pracovného času venuje frontendu.

Vyštudoval na súkromnej vysokej škole City University of Seattle v Trenčíne. Práve táto zahraničná vysoká škola pôsobiaca na Slovensku mu dala základy angličtiny, ktoré aktívne využíva pri získavaní informácií o súčasných trendoch v SEO oblasti.

Na blogu sa bude snažiť hlavne o vysvetlenie problematiky fungovania najrozšírenejšej online aplikácie Google Analytics. Keďže táto aplikácia patrí samotnej spoločnosti Google, rozhodne nevynechá články o tom, ako tento technologický gigant premýšľa a ako ovplyvňuje pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

Graphic Designer Peter Balco - magnetica.sk

Peter Balco

Graphic Designer

Kreatívny člen magnetického tímu. Ku grafike sa dostal postupne od kreslenia stavebných projektov, až po modelovanie v 3D programoch. Pracoval v novinách, kde neboli dostatočne využité jeho kreatívne schopnosti, a tak prešiel do architektonickej a reklamnej agentúry.

Vďaka samoštúdiu získal veľa znalostí a skúseností nielen so samotnou grafikou, ktorej sa venuje naplno, ale aj programovacím jazykom používaných na tvorbu webu ako html, css, javascript a php. Keďže ako designer rozumie práci programátorov, je u nich veľmi obľúbený, lebo im nesťažuje prácu komplikovanými grafickými prvkami.

Optimisticky naladený typ človeka, ktorý verí, že každý problém má riešenie a nič nie je nemožné.

Programátor a analytik Róbert Gonda - magnetica.sk

Róbert Gonda

Programátor, Analytik

Vývojár, ktorý sa nevrhá za každú cenu do nových technológií. Preferuje skôr technologické novinky a trendy, ktoré zaručujú stabilnejšie platformy s perspektívou na dlhšie obdobie. Aj preto dokáže vytvoriť stabilné a dobre fungujúce aplikácie.

Dlhé roky je verný redakčnému systému Typo3, preto je interne označovaný ako Typo3 Guru. Dokáže vynikajúco pracovať takmer so všetkým, čo má základy postavené na PHP a SQL.

Ak sa k nemu dostanú nové výzvy (platí, že čím zložitejšia výzva, tým lepšie), dokáže vždy prísť s riešením, ktoré je jednoduché a hlavne vysoko použiteľné pre klienta. Pri analýzach používa jeho najobľúbenejší nástroj - sedliacky rozum a pri programovaní sa drží zásady „Dobrý programátor - lenivý programátor radšej urobí raz a poriadne, ako sto-krát opravovať"©.

V spoločnosti Magnetica je prakticky už od jej vzniku. Píše hlavne o redakčnom systéme Typo3 na webe cmstypo3.sk. Pre radu si k nemu zájdu programátori nielen zo Slovenska. Ak s ním zájdete na pivo, môže to byť pre vás vysoko inšpiratívne a príjemné posedenie.

Key Account Manager Monika Švihrová - magnetica.sk

Monika Švihrová

Key account manager

Študovala marketingový manažment na Ekonomickej univerzie v Bratislave, ktorá sa stala na pár rokov jej druhým domovom. Po škole pracovala na oddelení Priameho marketingu u jedného z najväčších mobilných operátorov. Áno, tie reklamné SMS a emaily boli jej práca. Tam sa priučila grafike, copywritingu či html kódom.

Opäť ju však zlákala rodná hruda, vrátila sa domov na Liptov a stala sa členom agentúry Magnetica. Jej úlohou je poskytovať našim klientom nadštandardný servis. Stará sa o klientov, naháňa timing a kolegov. 
Nepozná slovo nie. Keď už klientom nedokáže vysvetliť, že požiadavka sa nedá splniť, nachádza riešenia neriešiteľného.