Tím Magnetica

Magnetica predstavuje ľudí, ktorí sú nadšení pre web. A rovnako sa spája s tými, ktorí jej pomáhajú dosiahnuť pre jej klientov úspech na internete. Ich práca je často doplnková, ale taktiež veľmi dôležitá. Predstavujeme vám náš hlavný tím.

Director Peter Švec - magnetica.sk

Peter Švec

Managing director, Strategy director, Art director, Online marketing

Venuje sa prevažne dizajnu, tvorbe stratégií a marketingu, ale taktiež obchodu a poskytuje nadštandardný servis našim klientom. Dokáže sa na veci pozerať komplexne a pri dizajne hlása cestu minimalizmu: “Dizajn je dobrý vtedy, ak už nie je čo odobrať”.

Okrem výtvarného umenia a spevu, ktorému sa venuje takmer celý život, sa venoval aj ďalším “mimoškolským” aktivitám. Na strednej škole založil školské rádio a časopis. Študentskému rádiu, spevu a hlavne dizajnu sa venoval aj na vysokej škole. Pracoval v niekoľkých reklamných agentúrach a dva roky pracoval aj v slovenskom rozhlase ako externý redaktor publicistiky. Podieľal sa aj na tvorbe mnohých dokumentárnych filmov a hudobných videoklipov.

Je spolumajiteľom a spoluzakladateľom internetovej agentúry Magnetica. Pôvodne sa v nej venoval hlavne designu. Keďže všetko nové a neznáme vníma ako výzvu, je prirodzené, že sa začal venovať aj marketingu a hlavne tvorbe stratégií. Zastáva názor, že najväčší kapitál firmy sú ľudia. Nedá dopustiť na tímovú prácu a uvedomuje si, že sila tímu závisí od kvality jeho najslabšieho člena.

Vo svojich blogoch píše o svojich zážitkoch a skúsenostiach pri práci s klientmi, o dizajne, ale aj o absencii (nielen) sedliackeho rozumu pri tvorbe webu, marketingových materiálov či stratégií.

Online marketing Veronika Švecová - magnetica.sk

Veronika Švecová

Online marketing, Copywriter, Social media

Pomáhala pri tvorbe stratégie a koncepcie webových stránok pre desiatky slovenských firiem a v tejto činnosti pokračuje aj naďalej. Propaguje myšlienku magnetického copywritingu, ktorý považuje za základ budovania príťažlivých webov a získavania zákazníkov.

Silu dobre zvolených slov a viet veľmi dobre spoznala počas štúdia na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia nastúpila do firmy, ktorej spoluvlastníkom je jej brat. Spočiatku zastávala administratívne práce. Avšak postupným vzdelávaním a aktívnym zúčastňovaním sa na projektoch sa jej pracovná pozícia zmenila.

Dnes sa naplno venuje online marketingu a predovšetkým tvoreniu obsahu. V roku 2015 jej vydavateľstvo Eugenika vydalo knihu „Čo vám úspešní ľudia zabudli povedať“.

Na blogu píše o stratégiách, ktoré na internete prinášajú úspech a nezabúda vás podporovať aj cennými informáciami z oblasti práva, ktoré sa vám na internete určite zídu.

Tím online odborníkov internetovej agentúry Magnetica.sk

Tomáš Čontoš

Back End Developer

Venuje sa backendom pre CMS October. Nechýba mu analytické myslenie a vie dokonale googliť 🙂

Súčasťou nášho tímu sa stal po návrate z Írska, kde sa venoval prevažne platforme SAP. Avšak web technológie boli jeho hobby, preto sa rozhodol, že doma na Slovensku sa bude venovať práve tvorbe webstránok.

Už od malička mal blízko k počítačom a keďže mu ku Commodore nekúpili magnetofón, ale knižku o programovaní, tak namiesto hrania, skúšal, čo všetko systém dokáže. A tak to ide dodnes 🙂

Web je a bude pre neho vždy výzvou, pretože všetko v online svete sa vyvíja a mení. Vždy sa je v čom zdokonaľovať a učiť, preto sa ako webdeveloper nikdy nenudí.

Jeho heslom je nikdy sa nevzdávať. Ak niečo nefunguje, stačí venovať problému viac času, alebo si dať od neho menšiu pauzu a potom sa k nemu vrátiť a vyriešiť ho.

Veľmi dobre si uvedomuje, že mať webstránku nie je len o tom, aby pekne vyzerala, ale aby bola aj vo vyhľadávaní čo najvyššie, optimalizovaná aj pre mobilné zariadenia, a aby mala rýchle načítavanie.

Tím online odborníkov internetovej agentúry Magnetica.sk

Dominika Uličná

Graphic Designer

Kretívna členka tímu, ktorá zabezpečuje grafické návrhy a dizajn pre našich klientov. Miluje farby a má rada, ak sa v tvorbe prejaví jednoduchý a jasný nápad.

Vyštudovala Vysokú umeleckú školu v Banskej Bystrici odbor grafika a získala minimálne pedagogické vzdelanie v Ružomberku na Škole úžitkového výtvarníctva.

Najprv sa chcela stať učiteľkou výtvarnej výchovy, ale nakoniec ju zlákal grafický dizajn. Už popri štúdiu ilustrovala elektronické knihy. Tvorivej činnosti je verná aj vo svojom voľnom čase, kedy vytvára zaujímavé magnetky a vymýšľa rôzne potlače na tašky, tričká a iné.

Sledovať jej tvorbu môžete na jej instagramovom účte @ulicna.domca.

Tím online odborníkov internetovej agentúry Magnetica.sk

Martina Boswell Cukerová

Project Manager, E-commerce Manager

Starostlivo sa stará o projekty, klientov a komunikuje s tímom za účelom zabezpečiť čo najlepší výsledok. Jej práca je všestranná a dokáže zastrešiť nielen konzultácie s kolegami, ale aj testuje funkcionality, robí menšie úpravy na webstránkach klientov, školí a vytvára návody pre nich, a taktiež je platným členom marketingového tímu so svojími nápadmi a skúsenosťami.

Ešte počas štúdia na vysokej škole odišla na leto brigádovať do Veľkej Británie. Z jedného leta sa stalo 10 rokov, ktoré strávila vo viacerých mestách (od Londýna až po Cardiff vo Walese), kde pracovala na rôznych pozíciách a v rôznych odvetviach.

Po rokoch zistila, že potrebuje zmenu. Zanechala prácu v cestovnom ruchu a zamestnala sa v lokálnom internetovom obchode. Odvtedy sa už takmer 12 rokov pohybuje a neustále vzdeláva vo svete e-commerce, ktorý jej neskutočne učaril. Hlavne vďaka neobmedzeným možnostiam, ktoré internet ponúka.

Počas materskej dovolenky ( z frustrácie z veľkých tašiek) navrhla a v Číne nechala vyrobiť 100 kusov malej praktickej tašky na rúčku kočiara. Povedala si, že určite existuje viacero mamičiek, ktorým obrovské do kolien udierajúce tašky na plienky a mlieko lezú na nervy. No a popri snahe predať týchto 100 kusov sa ako samouk veľa priučila reklame, marketingu, prezentácii produktov, tvorbe webstránok a internetovému predaju. Tých 100 kusov “sa“ predalo a Martina si uvedomila, že v e-commerce sa cíti “doma“.

Dnes žije na Slovensku v rodnom mestečku, kde sa s rodinou naspäť presťahovala na naliehanie jej manžela Jamieho, ktorému učarovala naša krajina.

Rada číta niečo zaujímavé zo zahraničného sveta internetového podnikania, funkcionalít e-shopov a online marketingu. Nové vedomosti ďalej podáva aj vo forme článkov na Magnetickom blogu slovenskému publiku.

Key Account Manager Monika Švihrová - magnetica.sk

Monika Švihrová

Key account manager

Študovala marketingový manažment na Ekonomickej univerzie v Bratislave, ktorá sa stala na pár rokov jej druhým domovom. Po škole pracovala na oddelení Priameho marketingu u jedného z najväčších mobilných operátorov. Áno, tie reklamné SMS a emaily boli jej práca. Tam sa priučila grafike, copywritingu či html kódom.

Opäť ju však zlákala rodná hruda, vrátila sa domov na Liptov a stala sa členom agentúry Magnetica. Jej úlohou je poskytovať našim klientom nadštandardný servis. Stará sa o klientov, naháňa timing a kolegov. 
Nepozná slovo nie. Keď už klientom nedokáže vysvetliť, že požiadavka sa nedá splniť, nachádza riešenia neriešiteľného.