Tím Magnetica

Magnetica predstavuje ľudí, ktorí sú nadšení pre web. A rovnako sa spája s tými, ktorí jej pomáhajú dosiahnuť pre jej klientov úspech na internete. Ich práca je často doplnková, ale taktiež veľmi dôležitá. Predstavujeme vám náš hlavný tím.

Magnetica - magnetica.sk
Director Peter Švec - magnetica.sk

Peter Švec

Managing director, Strategy director, Art director, Online marketing

Venuje sa prevažne dizajnu, tvorbe stratégií a marketingu, ale taktiež obchodu a poskytuje nadštandardný servis našim klientom. Dokáže sa na veci pozerať komplexne a pri dizajne hlása cestu minimalizmu: “Dizajn je dobrý vtedy, ak už nie je čo odobrať”.

Okrem výtvarného umenia a spevu, ktorému sa venuje takmer celý život, sa venoval aj ďalším “mimoškolským” aktivitám. Na strednej škole založil školské rádio a časopis. Študentskému rádiu, spevu a hlavne dizajnu sa venoval aj na vysokej škole. Pracoval v niekoľkých reklamných agentúrach a dva roky pracoval aj v slovenskom rozhlase ako externý redaktor publicistiky. Podieľal sa aj na tvorbe mnohých dokumentárnych filmov a hudobných videoklipov.

Je spolumajiteľom a spoluzakladateľom internetovej agentúry Magnetica. Pôvodne sa v nej venoval hlavne designu. Keďže všetko nové a neznáme vníma ako výzvu, je prirodzené, že sa začal venovať aj marketingu a hlavne tvorbe stratégií. Zastáva názor, že najväčší kapitál firmy sú ľudia. Nedá dopustiť na tímovú prácu a uvedomuje si, že sila tímu závisí od kvality jeho najslabšieho člena.

Vo svojich blogoch píše o svojich zážitkoch a skúsenostiach pri práci s klientmi, o dizajne, ale aj o absencii (nielen) sedliackeho rozumu pri tvorbe webu, marketingových materiálov či stratégií.

Key Account Manager Monika Švihrová - magnetica.sk

Monika Švihrová

Key account manager

Študovala marketingový manažment na Ekonomickej univerzie v Bratislave, ktorá sa stala na pár rokov jej druhým domovom. Po škole pracovala na oddelení Priameho marketingu u jedného z najväčších mobilných operátorov. Áno, tie reklamné SMS a emaily boli jej práca. Tam sa priučila grafike, copywritingu či html kódom.

Opäť ju však zlákala rodná hruda, vrátila sa domov na Liptov a stala sa členom agentúry Magnetica. Jej úlohou je poskytovať našim klientom nadštandardný servis. Stará sa o klientov, naháňa timing a kolegov. 
Nepozná slovo nie. Keď už klientom nedokáže vysvetliť, že požiadavka sa nedá splniť, nachádza riešenia neriešiteľného.

Online marketing Veronika Švecová - magnetica.sk

Veronika Švecová

Online marketing, Copywriter, Social media

Pomáhala pri tvorbe stratégie a koncepcie webových stránok pre desiatky slovenských firiem a v tejto činnosti pokračuje aj naďalej. Propaguje myšlienku magnetického copywritingu, ktorý považuje za základ budovania príťažlivých webov a získavania zákazníkov.

Silu dobre zvolených slov a viet veľmi dobre spoznala počas štúdia na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia nastúpila do firmy, ktorej spoluvlastníkom je jej brat. Spočiatku zastávala administratívne práce. Avšak postupným vzdelávaním a aktívnym zúčastňovaním sa na projektoch sa jej pracovná pozícia zmenila.

Dnes sa naplno venuje online marketingu a predovšetkým tvoreniu obsahu. V roku 2015 jej vydavateľstvo Eugenika vydalo knihu „Čo vám úspešní ľudia zabudli povedať“.

Na blogu píše o stratégiách, ktoré na internete prinášajú úspech a nezabúda vás podporovať aj cennými informáciami z oblasti práva, ktoré sa vám na internete určite zídu.

Tomáš Čontoš

Front End and Back End Developer

Stará sa o frontend webstránok a venuje sa taktiež backendom pre CMS October i Prestashop. Nechýba mu analytické myslenie a vie dokonale googliť :)

Súčasťou nášho tímu sa stal po návrate z Írska, kde sa venoval prevažne platforme SAP. Avšak web technológie boli jeho hobby, preto sa rozhodol, že doma na Slovensku sa bude venovať práve tvorbe webstránok.

Už od malička mal blízko k počítačom a keďže mu ku Commodore nekúpili magnetofón, ale knižku o programovaní, tak namiesto hrania, skúšal, čo všetko systém dokáže. A tak to ide dodnes :)

Web je a bude pre neho vždy výzvou, pretože všetko v online svete sa vyvíja a mení. Vždy sa je v čom zdokonaľovať a učiť, preto sa ako webdeveloper nikdy nenudí.

Jeho heslom je nikdy sa nevzdávať. Ak niečo nefunguje, stačí venovať problému viac času, alebo si dať od neho menšiu pauzu a potom sa k nemu vrátiť a vyriešiť ho.

Veľmi dobre si uvedomuje, že mať webstránku nie je len o tom, aby pekne vyzerala, ale aby bola aj vo vyhľadávaní čo najvyššie, optimalizovaná aj pre mobilné zariadenia, a aby mala rýchle načítavanie.

Dominika Uličná

Graphic Designer

Ešte stále študentka, ktorá zabezpečuje grafické návrhy pre naších klientov. Miluje farby a má rada, ak sa v tvorbe prejaví jednoduchý a jasný nápad.

Čaká ju posledný rok na Vysokej umeleckej škole v Banskej Bystrici, kde študuje odbor grafika. Stihla už vyštudovať minimálne pedagogické vzdelanie v Ružomberku na Škole úžitkového výtvarníctva.

Najprv sa chcela stať učiteľkou výtvarnej výchovy, ale nakoniec ju zlákal grafický dizajn. Čím viac spoznáva grafické programy a ponára sa hlbšie do tajov grafiky, tým viac je presvedčená, že tejto tvorivej činnosti sa chce venovať aj po skončení školy.

Už ako malá navrhovala a vytvárala svoje vlastné módné časopisy. Ilustrovala e-knihy a dodnes ilustruje aj obecnú kroniku.

Programátor a analytik Róbert Gonda - magnetica.sk

Róbert Gonda

Programátor, Analytik

Vývojár, ktorý sa nevrhá za každú cenu do nových technológií. Preferuje skôr technologické novinky a trendy, ktoré zaručujú stabilnejšie platformy s perspektívou na dlhšie obdobie. Aj preto dokáže vytvoriť stabilné a dobre fungujúce aplikácie.

Dlhé roky je verný redakčnému systému Typo3, preto je interne označovaný ako Typo3 Guru. Dokáže vynikajúco pracovať takmer so všetkým, čo má základy postavené na PHP a SQL.

Ak sa k nemu dostanú nové výzvy (platí, že čím zložitejšia výzva, tým lepšie), dokáže vždy prísť s riešením, ktoré je jednoduché a hlavne vysoko použiteľné pre klienta. Pri analýzach používa jeho najobľúbenejší nástroj - sedliacky rozum a pri programovaní sa drží zásady „Dobrý programátor - lenivý programátor radšej urobí raz a poriadne, ako sto-krát opravovať"©.

V spoločnosti Magnetica je prakticky už od jej vzniku. Píše hlavne o redakčnom systéme Typo3 na webe cmstypo3.sk. Pre radu si k nemu zájdu programátori nielen zo Slovenska. Ak s ním zájdete na pivo, môže to byť pre vás vysoko inšpiratívne a príjemné posedenie.