Redizajn loga: Kedy je čas na vynovené logo?

Redizajn loga: Kedy je čas na vynovené logo?

Profesionálne logo je skrátka základ a ak má v sebe ešte aj ukrytý iný význam, je to bomba. Samozrejme až dovtedy, kým ten skrytý význam nepoukazuje na niečo, čo zámerom určite nebolo.

V dnešnej marketingovej dobe neexistuje snáď miesto, kde by ste na logá nenatrafili. Sú všade okolo vás – či už sedíte v kaviarni alebo cestujete MHD do práce. Každá spoločnosť túži mať značku, ktorú budú zákazníci priam ospevovať a ktorá bude pre nich nezameniteľná.

No ako sa vraví, aj majster tesár sa občas sekne. Toto sa stalo aj niektorým značkám, ktoré ste už možno na internete videli. Ich vizualizácie obsahovali podrobnosti, ktoré viedli k zámene a zrazu nadobudli iný význam. 

Ako môže vyzerať redizajn “najhorších log na svete”?

Manuele Abrate, taliansky dizajnér, sa rozhodol kompletne prerobiť niektoré z týchto „najhorších log na svete“. Snažil sa k nim pristupovať tak, akoby bol ich dizajn zverejnený jemu a tu sú výsledky niektorých z nich:

Redizajn najhorších log na svete
Redizajn najhorších log na svete
Redizajn najhorších log na svete
Redizajn najhorších log na svete
Redizajn najhorších log na svete

Občas je dobré, keď vaše nové logo ukážete niekoľkým ľuďom ešte pred tým, než ho oficiálne pustíte do sveta. Alebo jeho tvorbu radšej zverte do rúk odborníkom. Potom je menšia pravdepodobnosť, že to dopadne zle. 😉

Nebojte sa ísť do redizajnu loga

Úprimne, vždy sa nájde niekto, komu sa vaše logo páčiť nebude. Dôležité je, aby sa páčilo hlavne vám a aby plnilo ten správny účel. Ak však cítite, že už nereprezentuje toho správneho ducha vašej spoločnosti alebo “mu niečo chýba” a potrebuje redizajn, pokojne sa obráťte na nás. S redizajnom loga sme aj my pomohli mnohým našim klientom. Toto sú niektoré z nich. 🙂

Redizajn loga pre webstránku a eshop
Redizajn loga pre webstránku a eshop
Redizajn loga pre webstránku a eshop
Redizajn loga pre webstránku a eshop

Zdroj: https://www.behance.net/gallery/95359633/The-worst-logos-ever-Redesigned

Páčil sa vám tento článok? 
Chcete viac informácií zo sveta digitálneho marketingu a obchodu? 
Nechajte nám váš e-mail a my sa postaráme o to, aby ste dostávali
naozaj hodnotné informácie medzi prvými.

Chcem dostávať informácie na e-mail

Chcete byť informovaný o nových článkoch medzi prvými? Zaregistrujte sa a všetko podstatné nájdete v svojej emailovej schránke.

Kretívna členka tímu, ktorá zabezpečuje grafické návrhy a dizajn pre našich klientov. Miluje farby a má rada, ak sa v tvorbe prejaví jednoduchý a jasný nápad. Vyštudovala Vysokú umeleckú školu v Banskej Bystrici odbor grafika a získala minimálne pedagogické vzdelanie v Ružomberku na Škole úžitkového výtvarníctva. Najprv sa chcela stať učiteľkou výtvarnej výchovy, ale nakoniec ju zlákal grafický dizajn. Už popri štúdiu ilustrovala elektronické knihy. Tvorivej činnosti je verná aj vo svojom voľnom čase, kedy vytvára zaujímavé magnetky a vymýšľa rôzne potlače na tašky, tričká a iné. Sledovať jej tvorbu môžete na jej instagramovom účte @ulicna.domca.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů