Farbou roka 2024 sa stala Peach Fuzz

Spoločnosť Pantone nám predstavila farbu, ktorá bude trendy pre rok 2024. 

Tvorcovia farby prichádzajú s vysvetlením, že svet potrebuje farbu, ktorá nás spojí a vyvolá v nás pocit spolupatričnosti. Stala sa ňou farba Pantone 13-1023 Peach Fuzz.

„Pri hľadaní odtieňa, ktorý odráža našu vrodenú túžbu po blízkosti a spojení, sme zvolili farbu vyžarujúcu teplo a modernú eleganciu. Odtieň, ktorý rezonuje so súcitom, sa nás dotýka a bez námahy spája čosi mladistvé s nadčasovým,”

Leatrice Eiseman
Executive Director, Pantone Color Institute™

Láskavosť a nežnosť

Farba so zamatovo-jemným broskyňovým odtieňom, zachytáva našu túžbu starať sa o seba a o ostatných. Prináša pocit láskavosti a nežnosti, odovzdáva posolstvo starostlivosti, komunity a spolupráce.
Teplý a útulný odtieň jemne zasadený medzi ružovú a oranžovú zdôrazňuje túžbu po spolupatričnosti s ostatnými alebo po vychutnaní si chvíľ ticha a pocitu bezpečia, ponúka nám priestor cítiť svoju existenciu, liečiť sa a prekvitať. 

Peachy Fuzz predstavuje svieži prístup k novej jemnosti a evokuje novú modernu. Broskyňový tón s vintage atmosférou odráža minulosť prerobenú do súčasnej atmosféry, čo mu umožňuje bezproblémovo vyniknúť vo fyzickom aj v digitálnom svete.

Ako použiť farbu Peach Fuzz?

Farba Peachy Fuzz prenikne do všetkých sfér každodenného života.

V multimediálnom a digitálnom svete, nabáda spotrebiteľov, aby sa inštinktívne natiahlli a chceli sa dotknúť obalov produktov v tejto farbe, od potravín a nápojov až po kozmetiku a doplnky.

Do miestností prináša hrejivú a pokojnú atmosféru, či už sa objaví na stenách, v dekoráciách alebo vzoroch.

V beauty oblasti napríklad vlasom dodáva éterický vzhľad s prirodzeným ružovkastým leskom, ktorý lichotí pleti v širokej škále podtónov. 

Oživuje pokožku, dodáva jemné teplo do očí, pier a líc, vďaka čomu navodzuje zdravší vzhľad. V kombinácií so zemitými hnedými odtieňmi pôsobí sviežo a mladistvo a dramatická je v spojení s tmavo-červenou alebo slivkovou farbou.

V online svete grafického a webového dizajnu môže byť „Peach Fuzz“ použitá na vyjadrenie pocitu vrúcnosti a tepla, vďaka čomu je vhodná pre branding a marketingové materiály, ktorých cieľom je navodiť príjemný a priateľský pocit.

Jej všestrannosť a príťažlivosť zároveň, z nej robí farbu, ktorú možno kreatívne použiť v rôznych oblastiach. Odráža súčasnú spoločenskú túžbu po stabilite a vrúcnom teple v rýchlo sa meniacom svete.

zdroj: https://www.pantone.com/color-of-the-year/2024
obrázky: pinterest, pantone.com

Kretívna členka tímu, ktorá zabezpečuje grafické návrhy a dizajn pre našich klientov. Miluje farby a má rada, ak sa v tvorbe prejaví jednoduchý a jasný nápad. Vyštudovala Vysokú umeleckú školu v Banskej Bystrici odbor grafika a získala minimálne pedagogické vzdelanie v Ružomberku na Škole úžitkového výtvarníctva. Najprv sa chcela stať učiteľkou výtvarnej výchovy, ale nakoniec ju zlákal grafický dizajn. Už popri štúdiu ilustrovala elektronické knihy. Tvorivej činnosti je verná aj vo svojom voľnom čase, kedy vytvára zaujímavé magnetky a vymýšľa rôzne potlače na tašky, tričká a iné. Sledovať jej tvorbu môžete na jej instagramovom účte @ulicna.domca.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů