Prečo mám rada MIOWEB?

tvorba webových stránok pre firmy a živnostníkov

Predstavte si, že vediete malý obchodík, ktorý nadovšetko milujete. Nie je veľký, ale je len váš. Je to vaše hobby, ale aj práca. A hoci vám občas spôsobí nemalé vrásky na čele, nevymenili by ste ho ani za svet. Skôr by ste ho chceli celému svetu ukázať. A tak sa rozhodnete pre webovú stránku.

Ale ako a kde začať?

Pri tvorbe vlastnej webovej stránky máte na výber z viacerých možností: nechať ju vytvoriť profesionálom alebo využijete jeden z dostupných online nástrojov, ktorým je napríklad Mioweb.

Mioweb ponúka tvorbu webových stránok nie len pre firmy, ale aj na osobné využitie. Ešte pred tým, ako som s ním nemala žiadne skúsenosti, som sa veľmi bála či bude prehľadný a zrozumiteľný. Ale akonáhle som ho vyskúšala, moje obavy sa pominuli. Je veľmi intuitívny, takže môžem potvrdiť, že tvorbu webovej stránky zvládne vďaka Miowebu aj úplný začiatočník. Dokonca, nemusíte byť ani veľkým znalcom angličtiny, pretože je v češtine. 

Keďže je Mioweb na internete celkom populárny, veľmi ľahko nájdem rôzne inštrukcie a rady, ako postupovať krok za krokom pri jednotlivých úkonoch. Napríklad, na stránke mioweb.cz sa môžete dozvedieť, čo všetko Mioweb dokáže a čo môžete od neho očakávať.

Nemáte vkus pre pútavý dizajn? Vyriešia to predpripravené šablóny

Ak sa bojíte, že váš vkus pre pútavý dizajn je skôr jedna z tých slabších stránok, Mioweb vám ponúka množstvo predpripravených šablón, vďaka ktorým si vytvoríte nové stránky nielen pútavo, ale aj jednoducho a rýchlo. Šablóny si samozrejme môžete doladiť podľa vašich predstáv. Stačí vymeniť obrázky, doplniť text a máte hotovo. Práve vďaka týmto šablónam som pochopila princíp, ako na Miowebe  funguje „skladanie“ webovej stránky z jednotlivých elementov, o ktorých vám ešte porozprávam. 

Ak si náhodou budete chcieť svoju stránku predsa len urobiť trošku viac podľa seba, Mioweb ponúka aj preddefinované obsahové bloky. Aj vďaka nim si dokážete vytvoriť obsah alebo poskladať nové stránky jednoducho a rýchlo a zároveň sa nemusíte trápiť so štruktúrou a obsahom. 

Ako som už spomínala, obsah stránok na webe je vytváraný z jednotlivých elementov. Pomocou nich si viete vyskladať celú stránku alebo ich môžete jednoducho vkladať do vami vybranej šablóny či preddefinovaných obsahových blokov, ako potrebujete. Každý element ponúka ďalšie nastavenia, ktoré ovplyvňujú nie len obsah, ale aj jeho vzhľad. Vďaka tomu si tak viete urobiť vašu stránku o to viac originálnejšou a osobitejšou. 

Mioweb vytvára responzívne stránky automaticky

No a popri tom všetkom sa nemusíte trápiť s tým, ako vaša stránka bude vyzerať na tablete či mobile. Mioweb vytvára responzívne stránky automaticky, čo znamená, že vaša stránka bude vyzerať dobre, či už si ju budete prezerať na počítači, tablete alebo mobile. No ak sa vám predsa len nebude náhľad na tablete či mobile, ktorý sa vám vytvorí automaticky pozdávať, stále máte možnosť všetko doladiť podľa vašich predstáv. 

Mioweb však nie je iba o vzhľade

Ponúka vám množstvo užitočných funkcíí, ako napríklad vedenie blogu, vytvorenie si e-shopu, či neobmedzené množstvo predajných kampaní a omnoho viac. A ak ste technicky zručnejší, vďaka tomu, že Mioweb beží na Wordpresse si môžete do webu pomocou pluginov či doprogramovaním dorobiť takmer čokoľvek.

Takže ak ešte stále rozmýšľate nad Miowebom, nebojte sa ho. Tvorba webu je vďaka nemu zábava. No ak si nie ste istí, či to bude zábava aj pre vás, môžete ho vyskúšať na 14 dní zadarmo. 

Ak aj zistíte, že asi Mioweb nezvládnete, obráťte sa na nás. Nadizajnujeme vám v Miowebe váš nový web podľa vašich predstáv. Vyklikáme a nastavíme tak, aby ste ho mohli potom používať sami. Jednoducho vám pripravíme elementy zodpovedajúce vášmu dizajnu a vy si ich budete len kopírovať a vytvárať ďalšie a ďalšie podstránky.

Kretívna členka tímu, ktorá zabezpečuje grafické návrhy a dizajn pre našich klientov. Miluje farby a má rada, ak sa v tvorbe prejaví jednoduchý a jasný nápad. Vyštudovala Vysokú umeleckú školu v Banskej Bystrici odbor grafika a získala minimálne pedagogické vzdelanie v Ružomberku na Škole úžitkového výtvarníctva. Najprv sa chcela stať učiteľkou výtvarnej výchovy, ale nakoniec ju zlákal grafický dizajn. Už popri štúdiu ilustrovala elektronické knihy. Tvorivej činnosti je verná aj vo svojom voľnom čase, kedy vytvára zaujímavé magnetky a vymýšľa rôzne potlače na tašky, tričká a iné. Sledovať jej tvorbu môžete na jej instagramovom účte @ulicna.domca.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů