Parádna fotka na Instagram? Pozrite sa ako na to.

Online nástroje a mobilné aplikácie na úpravu fotiek pre sociálne siete

Sprievodca top mobilnými aplikáciami

V súčasnosti zaznamenávame výrazný posun online sveta smerom k mobilným telefónom. Mobily nahrádzajú stolové počítače či notebooky a v neposlednom rade aj fotoaparáty. Na úpravu fotky preto už nepotrebujeme špecializované drahé softvéry a hodiny času, stačí nám kvalitná fotka a šikovná appka.

Každý deň si mobilom spravíme niekoľko fotiek. Niekedy treba k dokonalosti fotke trošku pomôcť a lajky na Instagrame budú pribúdať jedna radosť. Pre iOS či Android je aktuálne dostupných množstvo aplikácií na úpravu fotiek. Ktoré sú vaše obľúbené? My sme sa pozreli na viaceré z nich a vyberáme nasledovné.

Online nástroje a mobilné aplikácie na úpravu fotiek pre sociálne siete

Lightroom

Aplikácia Lightroom je dostupná bezplatne, existuje aj jej rozšírená platená verzia. Nám však stačí verzia zadarmo.

Lightroom má veľmi jednoduché a intuitívne užívateľské prostredie, ponúka aj viacero návodov ako s aplikáciou pracovať.

Na prvý pohľad pôsobí profesionálne a ponúka veľké množstvo nástrojov na úpravu fotiek, napríklad môžete meniť filtre, pridávať či uberať jas, meniť teplotu a sýtosť farieb. 

Môžete si vybrať niektorý z už prednastavených presetov alebo sa vyhrať s vlastným nastavením, preset si uložiť a ďalej ho používať na ostatné fotky. Navyše, upravená fotka sa dá exportovať priamo na Instagram či iné sociálne siete.

Mobilná aplikácia Lightroom sa snaží čo najviac podobať svojej desktopovej verzii a aj keď ju nemôžeme považovať za plnohodnotnú náhradu, umožňuje veľkú časť úpravy fotiek realizovať priamo v mobile.

Úprava fotiek PRED a PO použití aplikácie Lightroom

Online nástroje a mobilné aplikácie na úpravu fotiek pre sociálne siete

Snapseed

Snapseed je aplikácia od Google a ponúka mnoho nástrojov či filtrov. Používanie jednotlivých nástrojov je veľmi podrobne opísané v knižnici nápovied, ktorú nájdete na tomto linku:
https://support.google.com/snapseed#topic=6155507

Stačí do vyhľadávača napísať názov nástroja a zobrazia sa informácie ako s ním narábať. Celá aplikácia aj knižnica s nápovedami je dostupná v slovenčine, zadarmo a bez reklám.

Snapseed ponúka naozaj pozoruhodný počet nástrojov, fotku viete doladiť cez krivky, môžete použiť nástroj štetec na tieňovanie objektov, ktoré sa na fotke nachádzajú, alebo nástroj čistenie na vymazanie predmetov, ktoré na fotke pôsobia rušivo a nechcete ich tam. Nástrojom rozšírenie môžete dotvoriť pozadie fotografie a rozšíriť ju na výšku alebo na šírku podľa potreby. Zaujímavá je aj dvojitá expozícia, ktorá umožňuje spojenie dvoch fotografií.

Úprava fotiek PRED a PO použití aplikácie Snapseed

Perlička na záver! Ak máte na sociálnej sieti biznis profil a chceli by ste vašim zákazníkom niečo oznámiť, resp. zišla by sa vám možnosť tvoriť jednoduché plagáty či oznamy s pozadím fotky našli ste to pravé orechové. Snapseed ponúka nástroj Text. Po kliknutí sa vám v spodnej lište zobrazí viacero návrhov rozloženia textu, text sa dá editovať, môžete meniť jeho veľkosť, farbu či priehľadnosť.

Online nástroje a mobilné aplikácie na úpravu fotiek pre sociálne siete

Airbrush

Aplikácií na úpravu portrétov a odstránenie jemných nedokonalostí tváre je viacero, nám však vyhovuje najviac AirBrush.

Appka je zadarmo s obmedzeným množstvom nástrojov, tie však úplne postačujú. Dajú sa v nej napríklad vybieliť zuby, rozjasniť oči, odstrániť akné alebo môžete použiť ďalšie vychytávky. S touto aplikáciou však treba pracovať veľmi opatrne, aby sa nestalo, že fotka bude neprirodzená. Tu platí zlaté pravidlo, menej je niekedy viac.

Úprava fotiek PRED a PO

Bonus na záver

Ak patríte medzi vášnivých používateľov Instagramu, určite budete s nami súhlasiť, že v poslednom čase počet Instastories prevyšuje počty štandardných príspevkov. Ak chcete vaše storky ozvláštniť, odporúčame aplikáciu Pixaloop. Tá vie do fotky dotvoriť sneženie, padanie lístia, slnečný lúč či iné elementy a vie ich spraviť pohyblivé. Stačí sa s ňou trošku pohrať a výsledok bude na svete. K dispozícii je aj platená pro verzia.

Obr. Pixaloop ikonka

Pixaloop je výborná aplikácia na fotky prírody, kde veľkú časť fotky tvorí voda alebo obloha. Tie vie pekne rozanimovať.

Základom stále zostáva pracovať s dobrou fotkou. Potom ide všetko ľahšie. Okrem Instagramu je dôležité pridávať príspevky aj na Facebook. Rovnako môžete vsadiť aj na platené príspevky, ako upravovať obrázkovú reklamu na Facebooku, si môžete prečítať v ďalšom článku tu.

Ak aj napriek našim radám nemáte čas na úpravu fotiek na vaše instagramové kontá, radi sa o správu vaši sociálnych sietí postaráme. Stačí, ak nám napíšete na info@magnetica.sk

Študovala marketingový manažment na Ekonomickej univerzie v Bratislave, ktorá sa stala na pár rokov jej druhým domovom. Po škole pracovala na oddelení Priameho marketingu u jedného z najväčších mobilných operátorov. Áno, tie reklamné SMS a emaily boli jej práca. Tam sa priučila grafike, copywritingu či html kódom. Opäť ju však zlákala rodná hruda, vrátila sa domov na Liptov a stala sa členom agentúry Magnetica. Jej úlohou je poskytovať našim klientom nadštandardný servis. Stará sa o klientov, naháňa timing a kolegov. Nepozná slovo nie. Keď už klientom nedokáže vysvetliť, že požiadavka sa nedá splniť, nachádza riešenia neriešiteľného.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů